Първите пет приоритета за ускоряване на напредъка на жените и момичетата в Гърция са били:
- Равенство и недискриминация пред закона и достъп до правосъдие
- Качествено образование, обучение и учене през целия живот за жени и момичета
- Изкореняване на бедността, селскостопанска производителност и продоволствена сигурност
- Премахване на насилието срещу жени и момичета
- Достъп до здравни грижи, включително сексуално и репродуктивно здраве и репродуктивни права
- Политическо участие и представителство
- Право на работа и права на работа (напр. разлика в заплащането между половете, професионална сегрегация, кариера прогресия)
- Женско предприемачество и женски предприятия
- Неплатени грижи и домакинска работа/съгласуване между работа и семейство (напр. платено майчинство или родителски отпуск, услуги за грижи)
- Социална защита, съобразена с пола (напр. универсално здравно покритие, парични трансфери, Пенсиите)
- Основни услуги и инфраструктура (вода, канализация, енергия, транспорт и др.)
- Засилване на участието на жените в осигуряването на екологична устойчивост
- Бюджетиране, съобразено с пола
- Дигитално и финансово включване на жените
- Намаляване на риска от бедствия и изграждане на устойчивост, съобразено с пола
- Промяна на негативните социални норми и половите стереотипи
- Качествено образование,
- Обучение и учене през целия живот за жени и момичета
Студентите посещават редовно – и в сътрудничество с Министерството на образованието и религиозните въпроси – помещенията на GSFPGE и биват информирани от неговия персонал по въпроси, свързани с концепцията за равенство между половете, като балансирано участие на половете във вземането на решения, полово основано на насилие, дискриминация на работното място, здравеопазване, основано на пола, наред с други. От ноември 2016 г. до май 2019 г. GSFPGE участва за 3 последователни учебни години в така наречената „Образователна тематична седмица: тяло и идентичност“ с презентации за равенството между половете и начините за борба със стереотипите в средните държавни училища. Концепцията и основната организация на Тематичната седмица принадлежи на Института за образователна политика към Министерството на образованието и участващите служители по политиката на GSFPGE имаха възможност да представят основните политически инициативи на GSFPGE, да се свържат със студентите и да повишат тяхната осведоменост върху половите стереотипи във всички аспекти на ежедневието. В сътрудничество с Министерството на образованието и религиозните въпроси и Образователната телевизия през периода 2016-2018 г. бяха проведени 5 конкурса (конкурс за плакати, конкурс за дигитално създаване, разделяне на играчките по пол, пол и среда, творческо писане) в цялата страна. цял спектър от образователния процес (начално, средно, висше образование), с цел да информира и сенсибилизира учители и ученици относно принципите на равенството между половете.
Освен това през 2017 г. Изследователският център за равенство между половете (KETHI), ръководен от GSFPGE, публикува „Цветето на равенството“, което всъщност представя Конвенцията за премахване на всички форми на дискриминация срещу жените (CEDAW) като приказка за деца от предучилищна възраст7.
През 2019 г. KETHI си сътрудничи с УНИЦЕФ и представи книгата „Светът наново“ като стимул за дебат сред младите ученици/хора относно превенцията и борбата с насилието, основано на пола.